مقالات

هیدروپونیک چیست؟

معنای لغوی 

هیدروپونیک واژه‌ای یونانی است که از “Hydro” به معنی آب و “ponos” به معنی کار گرفته شده است و از نظر لغوی به معنی کار با آب است. هیدروپونیک یا آب‌کشت، یکی از روش های خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و سم و با کم ترین نیاز به آب (با استفاده از محلول مغذی) است. این تکنیک نوعی روش رشد گیاه در آب و محلول مواد مغذی است. در این سیستم از خاک استفاده نمی‌شود، در عوض ریشه‌ها با استفاده از یک محیط کشت بی اثر مانند پرلیت، پشم سنگ، گلوله‌های خاک رس، ذغال سنگ نارس یا ورمیکولیت تقویت و حمایت می‌شوند. هیدروپونیک باعث می‌شود که ریشه گیاهان در تماس مستقیم با محلول مواد مغذی و اکسیژن قرار گرفته که برای رشد مناسب گیاه ضروری هستند. در تمامی روش های کشت هیدروپونیک بستر کشتی که گیاه در آن قرار می گیرد، خنثی است و فاقد مواد مغذی می باشد و تغذیه گیاه توسط محلول های غذایی خاص از پیش تهیه شده صورت می گیرد.

مزایای روش هیدروپونیک

1- عدم نیاز گسترده به خاک

2- کاهش مصرف آب به خصوص در مناطقی که با کم آبی مواجه هستند

3- افزایش ارزش غذایی محصولات هیدروپونیک نسبت به روش سنتی

4- افزایش ارزش غذایی محصولات هیدروپونیک به روش سنتی

5- حذف استفاده از آفت کش ها و سموم که هزینه تمام شده تولید را افزایش می دهد و خاک را آلوده می کند

6- کشت گیاهان علوفه ای به صورت متوالی برای واحدهای دامداری

7- تولید در مناطق غیر قابل کشت و غیر حاصلخیز

شرایط لازم برای کشت هیدروپونیک

رطوبت: رطوبت ایده آل برای فضای هیدروپونیک از ۴۰ تا ۶۰ درصد رطوبت نسبی است. سطح بالای رطوبت به ویژه در اتاق‌هایی که گردش هوای مناسبی ندارند، می‌تواند منجر به ایجاد کپک زدگی و دیگر مشکلات قارچی شود.

دما: دمای مطلوب بین 20 تا 22 درجه سانتیگراد است. درجه حرارت بالا می‌تواند باعث توقف رشد گیاه شده و اگر دمای آب بالا باشد، می‌تواند منجر به گندیدگی و پوسیدگی ریشه شود.

هوا: علاوه بر این، فضای اتاق باید مملو از دی اکسید کربن(CO2) باشد. اطمینان حاصل کنید که جریان ثابتی از هوا در اتاق جاری باشد. هر چقدر سطح دی اکسید کربن بیشتر باشد، گیاهان سریع‌تر رشد خواهند کرد.

کیفیت آب:

دو عامل می‌توانند بر روی کیفیت آب و نحوه انتقال مواد مغذی به گیاه تاثیر داشته باشند: سطح نمک‌های معدنی در آب که بر حسب PPM اندازه گیری می‌شود و سطح pH آب. “آب‌های سخت” که حاوی مواد معدنی زیادی هستند، نمی‌توانند عناصر غذایی را به خوبی در خود حل کنند. بنابراین، اگر میزان مواد معدنی در آب بالا باشد، باید آب را تصفیه کنید. سطح pH ایده آل برای آب بین ۵.۸ و ۶.۲ (کمی اسیدی) است. در صورت نیاز و برای تنظیم pH، می‌توان از مواد شیمیایی استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *